Ergotherapeut Olga over de inzet van BBrain producten bij mensen met posterieure corticale atrofie

schermen

Koninklijke Visio is een expertisecentrum voor slechtziende en blinde mensen. Naast  informatie en advies biedt Visio verschillende vormen van begeleiding, revalidatie, onderwijs en wonen. Zo geven de ergotherapeuten advies op maat over welke hulpmiddelen van toegevoegde waarde kunnen zijn in het dagelijks leven. Ergotherapeut Olga vertelt over de inzet van BBrain producten bij mensen met posterieure corticale atrofie.

''Als ergotherapeut in een revalidatie-instelling voor mensen met een visuele beperking komen we naast de visusbeperking ook mensen tegen met geheugenproblemen en moeite met dagelijkse planning en structuur. 

Bijvoorbeeld een meneer van 74 jaar met posterieure corticale atrofie (PCA), een vorm van dementie die begint met visusklachten. De BBrain Sprekende Kalenderklok geeft een mooie toevoeging in het dagelijks leven van deze cliënt en draagt bij aan zijn gevoel van eigenwaarde.'', vertelt Olga.

‘Ik hoef nu niet alles te vragen aan de verpleegkundige, nu roept de wekker mij wanneer ik wat te doen heb, heel fijn! Ook hoor ik een bekende, duidelijke stem’. 

''Bij een andere cliënt met PCA (68 jaar) wordt de BBrain Family ingezet. Het is voor deze cliënt prettig dat zijn familie op afstand een afspraak kan toevoegen in de agenda. De afspraken en dagroutines worden uitgesproken wanneer dit aangetikt wordt. Dat brengt de cliënt rust. De cliënt vindt het belangrijk dat hij zelf meer regie heeft over het opzoeken van zijn dagplanning. 

Als ergotherapeut kijk ik naar opties in de bediening,  interface en de kleuren. Er is veel mogelijk en dit maakt de producten van BBrain voor een brede doelgroep inzetbaar. ''

 

PleisterBBrainGroot transparant

Wat is posterieure corticale atrofie (PCA)?

Posterieure corticale atrofie is een zeldzame vorm van dementie. Niet het geheugen maar de visuele waarneming (het zien, herkennen en onderscheiden van voorwerpen en dingen) wordt als eerste aangetast. In de ogen worden echter geen afwijkingen gevonden, de oorzaak van de visuele klachten ligt namelijk in de hersenen. Geheugenproblemen volgen doorgaans pas in een later stadium.